Mindenki szeretne ragyogó mosollyal büszkélkedni, éppen ezért olyan tippeket mutatunk be, amelyek valóban működnek. Amennyiben szeretné elkerülni a fogszuvasodás, fogkő és fogínybetegségekhez hasonló fogászati problémákat, olvassa el ezt a cikkünket.
Sokan csak választanak egy random fogkrémet vagy fogkefét, és elkezdik használni, anélkül, hogy kikérnék fogorvosuk vagy dentálhigiénikusuk véleményét. Mindig válasszon puha sörtéjű fogkefét, hiszen a puha kefe nem károsítja az ínyt és az enamelréteget, figyeljen arra is, hogy a fogakat óvatosan kell tisztítani. Illetve győződjön meg róla, hogy fluoriddal dúsított fogkrémet használ. A fluorid egy ásványi anyag, amely elengedhetetlen az enamel megerősítéséhez, és megakadályozza a fogszuvasodást is. A fluorid képes remineralizálni a kezdeti szakaszú szuvasodásokat, így megelőzve a romlásukat.
A szájápolási rutinjába be kell illesztenie egy antiszeptikus szájvizet is. Egy jó szájvíz segíthet a szájban lévő baktériumok eltávolításában vagy csökkentésében, ezzel megelőzve a fogszuvasodást.
Széles körben ismert, hogy a cukorban gazdag ételek károsak a fogakra és az általános egészségre. A cukros ételek elősegítik a baktériumok megtelepedését és a fogplakk kialakulását. Próbálja meg korlátozni a cukros ételek és italok fogyasztását, ha el akarja kerülni a fogszuvasodást és más fogászati problémákat. Győződjön meg róla, hogy alaposan kiöblítí a száját minden cukros – savas étkezés vagy italfogyasztás után.
A cukormentes rágógumi kiváló a fogak számára. Növeli a nyáltermelést, ami segít azoknak azon savak eltávolításában, amelyek leülepedhetnek az enamelre. A száraz szájjal szenvedő emberek hajlamosabbak a fogszuvasodásra, így a rágógumi valóban segíthet. Ne felejtsen el sok vizet inni egész nap, és mindig öblítse ki a száját minden étkezés után.
A dohányzás az egyik legrosszabb dolog, amit tehet a szájügyi egészsége érdekében. A dohányterméket fogyasztó emberek számos fogászati problémát tapasztalnak, mint például a fogínybetegség, a fogszuvasodás, illetve növekedik a kockázat szájüregi rákos megbetegedésre. Negatívan befolyásolja a szájügyi és általános egészséget, tehát azt javasoljuk , hogy próbálja csökkenteni a dohányzást.
Sokan félnek a fogorvosi látogatástól, hiszen a fogorvosi szék gyakran az ember legnagyobb rémálma. A fogászati ellenőrzések abszolút elengedhetetlenek az egészség és jóllét szempontjából. Fordítson komolyan gondot az orális egészségére, és tegye azt elsődleges prioritássá. A legtöbben csak akkor mennek el a fogorvoshoz, amikor fogászati problémát észlelnek, viszont javasolt évente legalább kétszer elmenni a fogorvoshoz rendszeres ellenőrzésre.
Sokan azt a hibát követik el, hogy durván mossák a fogukat. A fogakat lágy mozdulatokkal, puha fogkefével lehet tisztítani. A túl erős fogmosás inkább árt, mint használ.
A fogak naponta kétszeri mosása javasolt. Viszont ha rossz időzíti a fogmosást, az akár árthat is. Ez furcsának tűnhet, de igaz. A fogmosás rögtön azután, hogy savas élelmiszert fogyasztott, káros lehet a fogainak. A fogai károsodnak és erodálódnak azonnal, miután savas ételeket vagy italokat fogyasztott (például narancslé vagy kávé). A fogait ébredés után és lefekvés előtt egy alkalommal kell legalább megmosni. Ha szeretné étkezés után is megmosni, alaposan öblítse ki a száját, majd várjon 30 percet.
Gyakran előfordul, hogy az emberek naponta kétszer is megmossák a fogaikat, és mégis fogászati problémáik vannak. Ez akkor történik, ha nem figyelnek a fogak közötti területekre. Az ételmaradékok beszorulhatnak a fogak közé, és baktériumokat gyűjthetnek. A plakkot ki kell tisztítani a fogak közötti területeken is, fogselyemmel. A fogkefe nem éri el a száj minden részét, ezért ajánlott a fogselyem beillesztése a szájhigiénia rutinba. A selyem segítségével eltávolíthatja a fogak közé szorult ételmaradékokat és megelőzheti a fogszuvasodást a fogak között.